Kontrolný deň ukázal, že stavba ide naplno

Po štyroch mesiacoch od podpisu zmluvy na výstavbu. diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala s tunelom Višňové je na stavbe vidieť výrazný progres. V tuneli, mostoch i cestnom telese sa naplno pracuje. Zhotoviteľ rozbehol práce na takmer všetkých stavebných objektoch, dokonca aj tie, s ktorými predchádzajúci zhotoviteľ ani nezačal.

„Môžem s radosťou povedať, že za tú krátku dobu, za tých pár mesiacov, to zatiaľ ide podľa predpokladov. Tak ako sme pri podpise hovorili, že nás bude čakať veľa problémov, ktoré ani nepoznáme, tak to sa aj deje. Trúfam si zatiaľ povedať, že nás nič neprekvapilo, čo by sme nedokázali riešiť a pevne verím, že to takto pôjde aj naďalej a nenastane tak veľký problém, ktorý by sme spoločne so zhotoviteľom nedokázali za chodu vyriešiť. Som stále presvedčený, že na konci roka 2023 stavbu odovzdáme verejnosti do užívania,“ zhodnotil Juraj Tlapa, predseda predstavenstva NDS.

Skanska rozvinula práce na väčšine stavebných objektov, na ktorých to okolnosti umožňujú. Na niektorých stavebných objektoch ešte stále prebieha dokončovanie projektovej dokumentácie a niektoré úkony, ktoré sú potrebné na to, aby sme začali práce realizovať. Čo je však dôležité, na kritických objektoch sa v plnej miere pracuje.

Najnovšie správy
1 2 3 9
hello world!
Odoberajte newsletter 
Vedieť ako prví tie najnovšie novinky z najsledovanejšej stavby na Slovensku je super.
> Zistite viac o súťaži

Odoslaním formulára potvrdzujete, že súhlasite s pravidlami ochrany osobných údajov.
SK
zmeniť
EN
Domov
Súťaž
O stavbe
Novinky
arrow-right