Prvé bloky podkladových vrstiev pod vozovku tuneli Višňové sú položené

V tuneli Višňové spoločnosť Skanska začala na prelome rokov s úvodnou pokládkou podkladových betónov pod budúcu vozovku. V oboch tunelových rúrach je celkovo naprojektovaných vyše 1 200 betónových blokov, do ktorých pôjde cca 72 000 m3 betónu. Pokládka je realizovaná 3D navádzaným grejdrom, ktorého milimetrovú presnosť zabezpečuje robotická totálna stanica.

„Na prelome rokov sme začali s realizáciou betonáže pláne pod vozovkové vrstvy v tuneli. Zatiaľ sme zabetónovali 15 blokov v severnej tunelovej rúre. A nakoľko sme minulý týždeň ukončili betonáž sekundárneho ostenia v druhom zálive, to nám umožňuje pokračovať v betonáži pláne v ďalších blokoch“, hodnotí súčasný priebeh prác v tunelových rúrach Igor Jurík, vedúci strediska Podzemných stavieb Skanska SK.

„Spoločnosť Skanska rozširuje personálne kapacity a mechanizmy jednak v tuneli ako aj na vonkajších úsekoch stavby pre čo najrýchlejší postup prác na dostavbe tohto úseku diaľnice,“ dodáva Ivan Dimitrov, riaditeľ závodu Inžinierske staviteľstvo Skanska SK.

Najnovšie správy
hello world!
Odoberajte newsletter a hrajte o zážitok! 
Vedieť ako prví tie najnovšie novinky z najsledovanejšej stavby na Slovensku je super. Ešte lepšie je však vyhrať osobnú účasť na jednom z kontrolných dní.
> Zistite viac o súťaži

Odoslaním formulára potvrdzujete, že súhlasite s pravidlami ochrany osobných údajov.
SK
zmeniť
EN
Domov
Súťaž
O stavbe
Novinky
arrow-right