D1 s tunelom Višňové: Otvorili sme ponuky

V rámci verejného obstarávania dokončenia úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala s tunelom Višňové máme za sebou ďalší dôležitý míľnik. Vybrané spoločnosti predložili konečné ponuky zahŕňajúce aj cenu. Ponuky predložili všetky 3 konzorciá, ktoré sa zúčastnili súťažného dialógu. 

Ponuky predložili

  • Metrostav DS a.s. Slovensko, Metrostav a.s. Česko
  • Strabag s.r.o. Slovensko, Doprastav a.s. Slovensko, Váhostav - SK a.s. Slovensko, TuCon a.s. Slovensko
  • Skanska SK a.s. Slovensko, Skanska a.s. Česko, Skanska S.A. Poľsko

Vyhodnotenie ponúk ako ďalší krok

Predložené ponuky od všetkých 3 uchádzačov bude vyhodnocovať odborná, 11-členná komisia. Okrem ceny, ktorá má v hodnotení váhu 45%, posudzujeme v zmysle súťažných kritérií na vyhodnotenie ponúk aj lehotu na prípravu projektovej dokumentácie (váha 5%), lehotu na sprejazdnenie diaľnice (váha 35%) a environmentálne kritérium, konkrétne množstvo akumulovanej vody v krajine (váha 15%).

Transparentná súťaž

Historicky ide o najotvorenejšiu súťaž Národnej diaľničnej spoločnosti, ktorej prípravu sme realizovali maximálne transparentným spôsobom. Pred vyhlásením súťaže sme opakovane konzultovali návrh súťažných podkladov s odbornou verejnosťou v rámci prípravných trhových konzultácií, následne všetky relevantné návrhy boli zapracované do súťažných podkladov. Projekt posúdil Útvar hodnoty za peniaze MF SR, inštitút INEKO, súťažné podklady boli taktiež predmetom ex ante kontroly zo strany ÚVO. Tendrovú dokumentáciu odsúhlasilo aj Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Predpokladaná hodnota zákazky stavebnej časti bola určená 260,9 miliónov eur a lehota výstavby by nemala byť dlhšia ako 36 mesiacov. Našou ambíciou je odovzdať motoristom dlho očakávaný úsek diaľnice do užívania najneskôr do konca roka 2023.

Najnovšie správy
1 2 3 9
hello world!
Odoberajte newsletter 
Vedieť ako prví tie najnovšie novinky z najsledovanejšej stavby na Slovensku je super.
> Zistite viac o súťaži

Odoslaním formulára potvrdzujete, že súhlasite s pravidlami ochrany osobných údajov.
SK
zmeniť
EN
Domov
Súťaž
O stavbe
Novinky
arrow-right