Dnešná mimoriadna situácia v tuneli Višňové, zvládnutá vďaka dobrej príprave a spolupráce zhotoviteľa, požiarnych a záchranných zložiek

Čas, kvalita a bezpečnosť - to sú tri pravidlá, ktorými sa riadia najsledovanejšia dopravná stavba na Slovensku, D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala s tunelom Višňové. Napriek vysokému štandardu bezpečnosti bola v utorok 8.2.2022 o 16:25 nahlásená mimoriadna situácia v tuneli Višňové. Jednalo sa o požiar v dôsledku skratu na elektrickom vedení. Miesto požiaru bolo lokalizované a požiar uhasený prenosnými hasiacimi prístrojmi priamo pracovníkmi, ktorí situáciu ohlásili. Práce boli obnovené o 22:00 hod.

V utorok 8.2.2022 o 16:25 bola nahlásená mimoriadna situácia v tuneli Višňové. Jednalo sa o požiar v dôsledku skratu na elektrickom vedení. Miesto požiaru bolo lokalizované a požiar uhasený prenosnými hasiacimi prístrojmi priamo pracovníkmi, ktorí situáciu ohlásili. Ihneď po udalosti bola vyhlásená v tuneli mimoriadna situácia. Vedúci likvidácie havárii vyhlásil evakuáciu tunela a pracovníci sa postupne podľa pripraveného evakuačného plánu zhromaždili pred portálmi tunela. Bola zrealizovaná evakuácia všetkých pracovníkov tunela. Na miesto zásahu boli povolané záchranné zložky. 5 pracovníkom, ktorí boli zasiahnutí zadymením bola RZP poskytnutá prvá pomoc a následne boli prevezení na pozorovanie do najbližšieho nemocničného zariadenia.

„Podľa informácie z nemocnice, budú pracovníci zo zdravotníckeho zariadenia prepustení ráno 9.2.2022. Aj táto situácia nám v praxi potvrdzuje, aká je pri takejto náročnej stavbe dôležitá príprava, tak  havarijného a evakuačného plánu. Som rád, že sa nikomu nič nestalo, spolupráca s požiarnymi a záchrannými zložkami bola vysoko profesionálna. Faktom zostáva, že napriek vysokému štandardu bezpečnosti na tejto stavbe, musíme byť pripravení adekvátne a profesionálne reagovať na každú situáciu„ komentoval Ivan Dimitrov, riaditeľ závodu Inžinierske staviteľstvo a člen predstavenstva  Skanska SK.

Tunel bol následne skontrolovaný pracovníkmi HBZS (hlavnej banskej bezpečnostnej stanice) a práce boli obnovené cca o 22:00 hod. 

Momentálne sa stavbe D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala s tunelom Višňové pracuje 24/7 dní v týždni, denná kapacita je cca 400 pracovníkov denne.

Najnovšie správy
1 2 3 9
hello world!
Odoberajte newsletter 
Vedieť ako prví tie najnovšie novinky z najsledovanejšej stavby na Slovensku je super.
> Zistite viac o súťaži

Odoslaním formulára potvrdzujete, že súhlasite s pravidlami ochrany osobných údajov.
SK
zmeniť
EN
Domov
Súťaž
O stavbe
Novinky
arrow-right